Doprava zdarma  Při objednávce nad 2 000 Kč doprava zdarma.

RSS

Blog

Dovednosti dětí v sociální oblasti

Sociální oblast je jednou ze základních oblastí, na kterou bychom se měli u dítěte předškolního věku zaměřit a věnovat ji pozornost. Často se stává, že se tato oblast bere jako samozřejmost, rodiče spíše věnují pozornost tomu, aby dítě umělo například barvy, či počítat a na tuto základní, avšak velm...

Schopnosti a dovednosti dítěte před nástupem do 1. třídy
„Co všechno by mělo dítě umět při nástupu do 1. třídy?“ Tuto otázku si jistě klade většina rodičů, jejichž děti se chystají zahájit povinnou školní docházku. Jde o otázku velmi složitou, proto bychom měli mít na paměti, že každé dítě je individuální osobnost a neměli bychom ho přísně srovnávat s ostatními.
Nový zpěvník autorů kroměřížské pedagogické školy aneb jakou píseň dětem vybrat
Vybrat pro děti vhodnou písničku, naučit se k ní instrumentální nebo pohybový doprovod a objevovat kouzlo všedního i svátečního muzicírování. To pro učitele na mnoha typech škol nabízí nový zpěvník autorských písní pro nejmladší zpěváčky, který vznikl jako reakce na pandemií uzavřené školy a umlčené hodiny hudební výchovy.
Naděje pro děti s autismem
Autismus je poruchou vývoje sociální interakce a komunikace. Jde o vrozenou odlišnost ve vývoji a fungování mozku, která způsobuje, že dítě se chová a myslí jinak než jeho vrstevníci. Má potíže v komunikaci, nedokáže adekvátně reagovat na běžné situace. Na druhou stranu v některých oblastech může dítě s autismem výrazně převyšovat ostatní, třeba v matematice, jazycích nebo polytechnice.
Společně jsme pomohli Ukrajině. Děkujeme!
Od pondělí 7. března do středy 9. března jsme zisk ze všech objednávek střádali pro pomoc Ukrajině. Díky vám se povedlo vybrat 27.386 Kč, které jsme dnes 10. března odeslali organizaci Člověk v tísni.
Společně pomáháme Ukrajině
Současná situace na Ukrajině se nás velmi dotýká, a proto jsme se i my rozhodli podat pomocnou ruku. Zisk ze všech objednávek, které přijmeme od pondělí 7. března do středy 9. března půjde na pomoc Ukrajině. Budeme rádi, když toho využijete a nákupem u nás pomůžete. I malý nákup se počítá.
Pohádky radí nejmenším a pomáhají s problémy
Pohádky a pohádkové příběhy se mohou stát pro děti motivací a napomáhat jim seznamovat se s etickými pravidly pro běžný život. Děj pohádkových příběhů odpovídá momentálním schopnostem a možnostem dětí v předškolním věku.
Proč je dobré, aby děti lezly?
Když děti lezou, hrají si na kočičky a pejsky, je to jedině dobře. Rozvíjí hrubou motoriku a zpevňují svalstvo. Lezení je vlastně terapie k lepšímu držení těla.
Rozvíjíme kreativitu dětí s prstovými barvami
Děti jsou často zahlceny hračkami všeho druhu, a proto hledáme další možnosti, jak je nejen potěšit, ale zároveň je nenásilnou a zábavnou formou podporovat v jejich rozvoji. Jako rodiče jsme nadšeni z každého nového objevu, učení se dovednostem a projevu kreativity našeho dítěte. Kolem druhých narozenin proto začínáme vyhledávat různé puzzle a skládanky a přemýšlíme, zda už je čas na první výtvarné pokusy a tvoření staršího dítěte.
Učíme děti správně vyslovovat a vyprávět příběhy
Už od narození jsou děti v přímém kontaktu s mateřským jazykem, přičemž každé dítě má svůj přirozený proces, jak se učí mluvit. První slůvka by mělo dítě říkat už v prvním roce, některé děti zvládnou i krátké věty. Stále častěji se však stává, že dítě neumí mluvit ani ve 2 letech. Tady už je potřeba dávat pozor. Pokud vaše dítě nekomunikuje ani ve 2,5 letech, obraťte se raději na vašeho pediatra, který vás případně odešle k odborníkovi.