RSS

Blog

Soulad gest, melodie a slov
Komunikace je velká dobrodružná cesta džunglí s mnohými nástrahami. Děti se narodí a jedním z jejich nástrojů na cestu touto džunglí je křik. Vyjadřují jím vše, co cítí – vnímají. Jejich nejbližší okolí reaguje a cesta začíná.
Učitelé sobě aneb škola za časů koronaviru
Učitelé sobě aneb škola za časů koronaviru
U zásahu se nejprve dobře rozhlédni, co se vlastně děje a co máš řešit. Potom zapni intuici... Naše současná situace ve školství po uzavření škol je velmi podobná rozsáhlému požáru nebo přírodní katastrofě, kde neexistuje žádný univerzální návod na pomoc a záchranu. Je jen teď a tady.
Je lesní mateřská škola nebo lesní klub ta správná volba?
Milí rodiče, přemýšlíte o tom, zda dát svoje dítě do lesní mateřské školy či lesního klubu? Jaké máte možnosti? Na co byste se měli zaměřit? Jaká to s sebou přináší pozitiva? Negativa?... Pokusíme se tyto důležité otázky zodpovědět.
SPORTUJEME S KAFOMETÍKEM

Celé jaro bylo omezeno sportování. Je potřeba to dohnat, protáhnout si tělo.

Přesně prvního dubna jsme vydali desátý díl z řady publikací KAFOMETÍK, zaměřený na sport. Pomůže vám v nastávajících letních měsících děti zabavit, rozhýbat a možná i nadchnout pro aktivní sportování. Zažijete s ním sp...

Tip k předčtenářské gramotnosti
Pohádkový kufřík je skvělý pomocník na cestě k předčtenářské gramotnosti
Ve webinářích DVPP pokračujeme (šablony)
Webinářů se můžete účastnit i během května a června.
Podpora šablon OP VVV
INFRÁČEK.CZ Vám přináší přehled produktů, které mohou školy a učitelé zakoupit z finančních prostředků v rámci tzv. ŠABLON – zjednodušených projektů z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
Pravidla soutěže na Facebooku
Soutěžte s námi na Facebooku o poukazy na nákup v hodnotě 1.000 Kč!
Vzdělávání pedagogů (DVPP) ve formě webinářů
Připravili jsme nabídku on-line vzdělávání DVPP ve formě webinářů!
Cviky na doladění základních vývojových potřeb
V mnoha knížkách zaměřených na psychologii dítěte a jeho vývoj jste mohli narazit na pojem základní sociální potřeby nebo Pesso-Boyden teorie. Aby vývoj dítěte probíhal bez výraznějších potíží, je potřeba uspokojovat adekvátně pět základních vývojových potřeb. Jak uvádí ve svém příspěvku „Agresivní, hyperaktivní a hypoaktivní dítě v MŠ“ PaedDr. Zdeněk Martínek, jejich neuspokojením, popř. přeuspokojením může být způsobena také hyperaktivita a hypokativita.
Filters
Sort
display