Doprava zdarma  Při objednávce nad 2 000 Kč doprava zdarma.

Jak oslavit Mezinárodní den dětí s vašimi dětmi: 7 zábavných aktivit

Mezinárodní den dětí, který se slaví 1. června, je příležitost pro všechny z nás, abychom strávili čas s našimi dětmi a vytvořili si spoustu nezapomenutelných vzpomínek. Pokud hledáte nápady na to, jak oslavit tento výjimečný den s vašimi ratolestmi, máme pro vás 7 zábavných aktivit!

1. Tématický piknik

Vezměte deky, košík s občerstvením a vydejte se do parku nebo na jiné vhodné místo ve vašem okolí. Aby si děti piknik opravdu užily, můžete použít dekorace inspirované oblíbenými postavami nebo barvami vašich dětí.

2. Domácí kino

Pokud preferujete zůstat doma, proměňte váš obývací pokoj v domácí kino! Připravte si popcorn nebo jiné oblíbené občerstvení a užijte si filmový maraton s oblíbenými filmy vašich dětí.

3. Tvořivé dílny

Zorganizujte doma tvořivou dílnu, kde si děti mohou vytvářet své vlastní umělecké projekty. Můžete jim nabídnout malování na sklo, tvorbu šperků, modelování z hlíny nebo cokoli jiného, co je baví a rozvíjí jejich kreativitu. Náměty na tvoření a kreslení naleznete zde: Tvoření a kreslení

4. Hry na čerstvém vzduchu

Využijte slunečného počasí a vydejte se ven s dětmi na hřiště nebo do parku. Hrajte společně různé hry jako fotbal, frisbee nebo honěnou a užijte si spoustu legrace i pohybu. Inspirovat se můžete pohybovými hrami a venkovními bojovkami: Pohybové a sportovní hry

5. Návštěva muzea nebo galerie

Pokud chcete tento den spojit i se vzdělávacím prvkem, navštivte muzeum nebo galerii zaměřenou na děti. Mnohá z nich mají speciální programy a aktivity pro Mezinárodní den dětí.

6. Ples pro princezny a superhrdiny

Uspořádejte domácí ples pro princezny a superhrdiny! Nechte děti, aby si vzaly kostýmy svých oblíbených postav a tancovaly na hudbu z jejich oblíbených filmů a seriálů. Tuto aktivitu mohou děti sdílet i se svými kamarády. Nezapomeňte je pozvat, ať si tento nezapomenutelný ples užijete všichni společně.

7. Pečení a vaření

Společně s dětmi si připravte nějaké chutné pečivo nebo pokrm. Nejenže se budete bavit, ale také jim ukážete, jak funguje vaření a pečení. Můžete také vytvořit dort ve tvaru oblíbené postavy nebo zvířátka. Pomůže vám i dětská obrázková kuchařka, která přináší sadu jednoduchých receptů, které zvládnou i samy děti.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete oslavit Mezinárodní den dětí, nezapomeňte na to, že nejdůležitější je trávit čas s vašimi dětmi a užít si společně krásné chvíle plné radosti a smíchu. Přejeme vám úžasný den plný zábavy a lásky!

Vložte svůj komentář