Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Jak prožít Vánoce s dětmi naplno, ale zároveň v klidu?

Vánoce v klidu a bez stresu? Víme, jak na to.

Je pro vás období Vánoc každoročně znamením stresu? Inspirujte se našimi tipy a užijte si pohodové Vánoce, během kterých načerpáte energii a budete na ně s láskou vzpomínat! 

Nenechte se strhnout okolím a nechtějte stihnout všechno.

S malými dětmi stihneme méně věcí, s tím bychom se měli smířit. Neznamená to, že jsme neschopní, jenom se prostě potřebujeme věnovat dětem a to je naprosto v pořádku. 

Zapojte do vánočních příprav celou rodinu

Připravte společně cukroví, nachystejte vánoční výzdobu, nebo se pusťte do předvánočního úklidu. Bude to chtít trochu více trpělivosti, ale děti se tak naučí, že s nimi počítáme, že je přirozené si pomáhat a rozhodně budou nadšené. 

Vaše vlastní tradice

Vymyslete si tradice, které budou patřit jenom vám. Běžte se podívat na betlém na vyzdobené náměstí, ochutnejte punč a palačinky, nebo nakrmte zvířátka v lese. Je to zkrátka na vás, vymyslete si cokoli, na co se můžete společně s dětmi těšit. 

Vrhněte se na předvánoční čtení s dětmi.

Děti příběhy milují a obzvlášť ty vánoční. Velmi oblíbená je naše nová vánoční kniha Babička a dědeček vypráví o Vánocích, ve které najdete vše, co k tradičním českým Vánocům patří – recepty klasické, ale i recepty pro děti s intolerancí na lepek a laktózu, vánoční tvoření, pohádky, koledy, ale hlavně povídání o tom, jak se slavily Vánoce v dřívějších dobách. 

A prostá ráda na závěr. Buďte prostě v klidu. Pokud budete nervózní a podráždění, s velkou pravděpodobností to přenesete i na děti. Nebojte se Vánoce oslavit v trochu skromnějším duchu, děti mnohem více ocení šťastné a usměvavé rodiče, než honosnou vánoční výzdobu. 

Nezapomeňte přes svátky odložit práci stranou, udělat si čas na sebe a užívat si času s nejbližšími.

Infráček vám přeje krásné a pohodové Vánoce!

Vložte svůj komentář