Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Procvičovat s dětmi znalosti během prázdnin?

Letní prázdniny jsou určeny k tomu, aby se děti odreagovaly a odpočaly od školních povinností. Hlavním účelem by tedy mělo být využití prázdnin pro různé aktivity, jako jsou tábory, výlety nebo dovolená s rodiči.

To platí i pro ty, jejichž vysvědčení není ideální. Potrestání dítěte za špatné známky tím, že mu zkazíme prázdniny, není nejlepší řešení a může vést k odporu dítěte vůči škole, což mu rozhodně nepomůže ke zlepšení školních výsledků.

Mají se děti během prázdnin učit nebo odpočívat?

Alespoň prvních šest týdnů by dítě mělo moci naplno využít své volno bez jakýchkoli povinností spojených s učením.Co by mělo dítě dělat v druhé polovině prázdnin? Není na škodu, pokud poslední dva týdny v srpnu využije k opakování učiva. Opakování by mělo být hlavně pro děti s horšími známkami nebo pro ty, kteří se hůře adaptují na změnu režimu, která přijde s novým školním rokem.

To však neznamená, že by děti měly strávit několik hodin denně učením. Snažte se, aby děti opakovaly hlavní látku nebo tu, se kterou měly problémy a mohly by ji zapomenout během prázdnin, ale v uvolněném tempu a formě.

Vzdělávání příjemným a hravým způsobem

Během prázdnin dětem lze pomoci s rozvojem zábavným způsobem - například na výletech do přírody (učení o rostlinách a zvířatech), návštěvou hradů a zámků (historie), opakováním matematiky při počítání penízků na zmrzlinu a mnoho dalších možností.

Skvělou volbou jsou edukativní hračky a pomůcky, které jsou hravé, ale také velmi efektivní pro domácí procvičování. Nemusíte tak mít strach, že by se dětem do procvičování o prázdninách nechtělo, s těmito produkty je totiž procvičování náramná zábava. Naleznete je na našem e-shopu infráček.cz v kategorii Příprava na školu.

Pro školkové děti nabízíme veselé sešity, vzdělávací hry a kreativní pracovní listy, které z opakování znalostí během prázdnin udělají skutečné dobrodružství!

Pro předškoláky a školáky máme pestrou nabídku vzdělávacích her a materiálů, které jsou pro ně speciálně navrženy a pomohou jim hravou formou opakovat a rozvíjet jejich znalosti i během prázdnin.

Každopádně bychom se měli snažit, aby vzdělávání dětí o prázdninách bylo skutečně nenásilné. Pokud je zahltíme množstvím informací v nezábavné formě, nebudou mít čas odpočívat a nebudou motivované učit se nové věci.

V jakém případě by se vaše dítě mělo učit i během prázdnin?

Pokud má vaše dítě špatné známky a čeká ho na konci prázdnin reparát, je jasné, že by mělo věnovat více času učení než ostatní děti. Nikdo nechce neúspěšně opakovat ročník a v tomto případě je určitě vhodné trávit část prázdnin učením.

Pokud se vaše dítě bude připravovat na reparát, je důležité, aby si vše pečlivě naplánovalo a mělo tak dostatek času na přípravu. Ujistěte se, že tak učiní. Zároveň by však mělo mít i čas na odpočinek a letní aktivity.

Vložte svůj komentář