Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Vánoce s infráčkem - tip na pohádkové knihy

Literární cesta dítěte začíná od narození. Rodiče i škola budují čtenářskou gramotnost dítěte, a to znamená koupit knihu a přečíst si ji společně. Začíná to písněmi, které zpívají matky a babičky, pokračuje zvuky, obrazy a básněmi, které děti poznávají.

 

Děti milují příběhy. Není divu, vždyť nás přenášejí do kouzelných světů, vyvolávají v nás emoce, jako je radost, soucit či napětí, a to je jen několik z nich. Příběhy hovoří o univerzálních tématech a jsou doprovázeny morálními hodnotami. Učí nás také novým pojmům a umožňují nám poznávat různé kultury.

 Děti si čtou pohádky

Děti od dvou let začínají chápat strukturu jednoduchého příběhu: úvod, problémy postav a rozuzlení příběhu. Udrží déle pozornost, mají bohatší slovní zásobu a díky rozvoji jazyka, který v tomto věku zažívají, se mohou vyjadřovat a klást otázky, což vede k většímu porozumění.

 

Narativní literatura baví děti i dospělé a my pro vás vybíráme jen ty nejlepší knížky pro děti. Pohádkové knihy otevírají dětem cestu ke čtenářské gramotnosti. Děti mohou sledovat příběh prostřednictvím obrázků v knize. Větší děti si je už zvládnou číst samy.

 Děti si čtou příběhy s mámou

Samotné příběhy jsou plné hodnotných myšlenek. I když v některých pohádkách vystupují skřítci, jindy stromy, děti pochopí, oč v příběhu běží. Pohádky podporují lidské schopnosti, vybízejí k odvaze, dobru a laskavosti. Povídají o tom, jak důležité je sebevědomí a víra v sebe sama. Že si svoje životní příběhy píšeme sami.

PROHLÉDNOUT SI VŠECHNY POHÁDKOVÉ KNIHY ⇒

 

Holka si čte pohádkovou knihu

Vložte svůj komentář