Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Vánoce s infráčkem – tip na motorické hračky

Motorické hračky jsou pro vývoj dětí důležité. S jejich pomocí děti rozvíjí jemnou motoriku, koordinaci, soustředění a učí se rozeznávat barvy, tvary i základní fyzikální zákony. Vybíráme pro vás pedagogy ověřené a vyzkoušené hračky, se kterými se vaše děti vždy něco naučí.

 

Začínáme jednoduchými činnostmi

S rozvojem motoriky děti začínají s prvními pohyby. Snaží se věci uchopit, zvedat, otáčet, bouchat do nich, schovávat je a různě kombinovat s jinými předměty. Proto jsou pro nejmenší děti nejvhodnějším dárkem barevné vkládačky, domečky se zámečky či zatloukačky.

Děti si při hraní s nimi procvičují jemnou motoriku, ale také barvy a tvary. Postupně se naučí, jak předmět dostat do krabičky, jak zatlouct kolíček a jak ho poté vytáhnout. Starší děti pak už dokážou určit, co je červené, žluté, zelené a ukázat na kruh, čtverec či trojúhelník.

 skládání barev a tvarů skládání tvarů

Od nákladních vláčků až po balanční hry

Když už dítě umí základy, touží poznat víc. Na řadu přicházejí různé vláčky, kamiony, balanční věže, DIY sady, navlékací sady, pracovní stoly a stavebnice. Vláčky a kamiony převážejí barevný náklad, který je potřeba správně naložit, aby cestou nepopadal.

K oblíbeným činnostem patří také navlékání korálků, vyšívání svetrů či skládání mozaiky. Malí kutilové ocení také různé nářadí a pracovní stoly, na kterých mohou šroubovat, vrtat a skládat své výtvory stejně jako dospělí.

Perfektní k trénování jemné motoriky, soustředění a trpělivosti je stavba věží, kde je potřeba zvažovat, který kousek položíme jako další, aby věž vydržela a nespadla. Balanční hry jsou ideální kratochvílí na zimní večery pro celou rodinu.

Všechny motorické hračky na infráčkovi pro vás máme za vánoční ceny. Vyberte dětem dárek, který má smysl! V příštím týdnu se můžete těšit na zajímavé slevy v kategorii společenských her.

 

PROHLÉDNOUT SI VŠECHNY MOTORICKÉ HRAČKY ⇒

vánoce s infráčkem motorické hračky

Vložte svůj komentář