Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Infráčkův úkolníček - Lesní skřítek

Příroda a počasí se mění s každým ročním obdobím, a tak se z léta postupně stává podzim. Sluneční paprsky jsou slabší, méně hřejí a mezi mraky se prohání podzimní vítr. Na zem dopadají častěji kapky deště. Z lesního úkrytu se na své podzimní procházky vypravil do lesa lesní skřítek. Začaly podzimní dny, a tak se může procházet okolní přírodu. Pozoruje, jak se příroda mění, barví se do krásných podzimních barev přírody. Poslední dny také hodně pršelo. Podzimní déšť je důležitý, aby stromy, keře a květiny měly co pít a z čeho čerpat energii. Na skřítka ze země vykukují různě barevné kamarádky, každá je jiná. Mají na hlavách malé i velké klobouky a stojí na jedné noze. Kdopak to je? Uhodneš to? Přece houby, které na začátku podzimu při deštivých dnech rostou jako o závod a je jich plný les.

Jednoho rána se skřítek probudil, protáhl se a vyrazil prozkoumávat další zvláštnosti, které se kolem něho na podzim dály. Jak přeskakoval z pařezu na pařez, uslyšel volání. „POZOR, POZOR ať na mě neskočíš!“ Skřítek se rychle zastavil, rozhlížel se kolem sebe, vidí toho kolem sebe hodně, ale nic, co by neznal. Kdo to asi volá? Podíval se znovu a pozorněji. Najednou vidí, jak z mechu vykukuje červená hlavička s bílými tečkami. „Jé to jsi volala ty? Promiň, moc se ti omlouvám, já jsem tě asi přehlédl. Ještě jsem tě tady neviděl. Prozradíš mi, jak se jmenuješ?“ Nová kamarádka se na skřítka usmála: „Skřítku, ráda ti prozradím své jméno, ale zahrajeme si hru na hádání. Máš tři šance na vyřešení hádanky. Jak se jmenuji? Jsem houba a jmenuji se…“

Skřítek zkoušel vymýšlet různá jména, jak by se houba mohla jmenovat, ale neuhádl její jméno ani na třetí pokus. Pomůžeš skřítkovi uhádnout její jméno? Je to

Je to jedna z nejkrásnějších hub, kterou můžeme v lese najít, je však jedovatá.

Úkoly pro děti:

1. Dokážeš pojmenovat houby na obrázku? Které jsou jedlé a které jedovaté?

  

2. Zkus si sám nebo za pomoci rodičů vyrobit lesního skřítka a dej mu jméno. Skřítka můžeš vyrobit z různých přírodnin, které najdeš venku na vycházce.

Hlavu ze žaludu nebo kaštanu, ruce a nohy z větviček nebo šišek, tělo ze suchých listů nebo kůry. Postava skřítka může být podlepena špejlí, tyčkou a lze ji použít jako zápich do květináče. Fantazii se meze nekladou.

3. Prohlédni si řadu hříbků. Najdi v každé řadě dva stejné hříbky a vymaluj je pastelkami.

4. Spočítej houby v každém rámečku a spoj tužkou čtvereček se správným počtem puntíků.

 Ke stažení pro tisk zde: https://bit.ly/3SR1tb8

Vložte svůj komentář