Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Vánoce s infráčkem - tip na společenské hry

Společenské hry jsou zábavou pro celou rodinu. Děti s nimi rozvíjí své dovednosti, pozornost, koordinaci, logické uvažování, rychlost, přesnost a také znalosti. Naučí se vyhrávat, ale také snést porážku.

Hry pro děti od 2 let

První společenské hry mohou děti hrát už od 2 let. Ano, jsou to hry, které nejsou příliš náročné na pozornost a mají rychlý průběh. V tomto věku děti ještě nevydrží dlouho u jedné činnosti, na to je potřeba myslet.

A jaké hry s dvouletými až čtyřletými dětmi můžeme hrát? Jsou to různé skládačky na čas, domino, balanční hry, hádání „kdo jsem“, kvarteta, chytání rybiček, házení kruhů, pexesa apod.

Od 5 let už je možné přejít na složitější nebo časově náročnější hry. Děti, které už znají první písmenka a čísla si mohou s rodiči zahrát pirátské lodě. Pokud dítě potřebuje posílit mluvený projev, je dobré s ním hrát hry, kde má za úkol popisovat obrázky a vyprávět příběhy. Jemnou motoriku pak děti trénují s balančními hrami, kdy musí na sebe skládat, nebo naopak vytahovat předměty, aniž by jim spadla celá věž.

společenské hry

Vědomostní a postřehové hry jsou TOP

Předškoláci a školáci pak mají rádi logické hry, hledání správného obrázku v záplavě jiných, hru na obchod a nejrůznější vědomostní hry. Výborné jsou také paměťové hry, kdy si dítě ve vymezeném čase musí prohlédnout obrázek, zapamatovat detaily a poté správně odpovědět na otázku. Za správnou odpověď získá bod! A kdo jich má nejvíc, je král!

SPOLEČENSKÉ HRY BLOG

Společenské hry mají místo v každé rodině, ve školce i družině. Baví děti, které se s nimi zdokonalují v různých dovednostech, a to naprosto pohodově a nenásilně. Baví také dospělé, kterým dávají možnost uvolnit se a vrátit se zpět do bezstarostných dětských let.

Prohlédnout si kompletní nabídku společenských her: https://bit.ly/3UPzKIT

Vložte svůj komentář