Doprava zdarma  Při objednávce nad 3 500 Kč doprava zdarma.

Infráčkův úkolníček - Poslední dvě adventní neděle

Je zde předposlední týden před Štědrým dnem a máme za sebou zapálení třetí svíčky na adventním věnci. Minulý týden navštívil Šimonka a Gábinku Mikuláš, Anděl a Čert. Nejdříve se této návštěvy báli, ale v průběhu Mikulášské návštěvy, jejich strach přešel v radost, když oba rozbalovali balíčky od Mikuláše, Anděla a Čerta. V balíčku objevili dokonce i kousek uhlí. Proč? Inu, protože taky občas trošičku zazlobí.

A jak probíhala třetí adventní neděle u Šimonka a Gábinky? Maminka s tatínkem je vzali na rozsvícené vánoční náměstí, kde se mohli společně podívat na Vánoční trhy, nazdobený vánoční stromeček a slyšet vánoční koledy. Děti si dopřály dětský punč, který krásně voněl skořicí a pomerančem. Maminka s tatínkem ochutnali vánoční bramborák. Doma si u stolu na adventním věnci zapálili třetí svíčku Přátelství. Tatínek se při zapalování svíčky rozpovídal. Děti se dozvěděly, že třetí neděli se říká stříbrná. Svíčka je důkazem přátelství, měli bychom se mít všichni navzájem rádi a navzájem si pomáhat. Děti se hned rozhodly, že celý týden budou mamince pomáhat. Začnou tím, že si pořádně srovnají své hračky v policích v pokojíku, aby byli na příchod Vánoc a Ježíška připraveni. A nejen to, děti slíbily, že mamince budou pomáhat už napořád.

Děti s rodiči uklidily celý dům. Šimon a Gábinka pomohli mamince dozdobit cukroví. Tatínek z trouby vytahoval plechy plné voňavých dobrot. Společně jim pečení šlo jako na drátku. Poslední adventní neděli šli společně po obědě nezvykle do mateřské školy. Na maminky a tatínky totiž čekalo překvapení v podobě Vánočního koncertu plného písniček a vánočních koled.  Na zlatou neděli zapálili doma na adventním věnci poslední svíčku, které se říká Láska.  Šimonek s Gábinkou dali velkou pusu mámě. A máma zase tátovi. A teď už zbývá jenom čekat na Štědrý den, jestli všechny navštíví Ježíšek a přinese všem krásné a trochu kouzelné Vánoce.

Úkoly pro děti:

1. Rozvojová hra - Co Má Mikuláš v balíčku? Do látkového pytlíku vložíme různé předměty (předměty různých tvarů a materiálů). Poslepu, jen podle hmatu, poznáváme, co se v balíčku ukrývá. Ideální je, když hraje opravdu celá rodina a užije si společně při hádání spoustu srandy.

2. Adventní kvíz pro děti

Každá adventní neděle má své jméno. Jedna z nabízených možností ale není správná, víš která?

a) bronzová

b) stříbrná

c) diamantová

d) zlatá

e) železná

 

Mikuláš, anděl a čert u nás chodí obdarovávat děti večer 5. 12. Jestlipak víš, který den má Mikuláš doopravdy svátek.

a) 4.12

b) 6.12

c) 7.12

d) 24.12

e) 31.12

 

Jakou surovinu byste nepoužili do vánočního cukroví?

a) mouku

b) ořechy

c) hořčici

d) máslo

e) kakao

 

Dne 4. 12. slaví svátek všechny Barborky. V tento den se dávají do vázy větvičky, kterým se říká „barborky“, aby do domu přinesly štěstí. Víš, z jakého jsou stromu?

a) ze smrku

b) z třešně

c) z jabloně

d) z břízy

e) z vrby

3. Grafomotorické cvičení - děti dokreslují různě barevnými voskovkami nebo pastelkami různě velká kolečka řetězu, která jsou vzájemně propojena.

Ke stažení pro tisk zde: https://bit.ly/3WcAwzN

Vložte svůj komentář